| w | g | v | p | |||
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ADO | 20 | 17 | 1 | 2 | 52 |
| 2 | CAM | 21 | 14 | 5 | 2 | 47 |
| 3 | GRA | 20 | 10 | 4 | 6 | 34 |
| 4 | JPS | 21 | 10 | 4 | 7 | 34 |
| 5 | RJC | 20 | 8 | 7 | 5 | 31 |
| 6 | VVV | 21 | 10 | 0 | 11 | 30 |
| 7 | ALM | 20 | 9 | 2 | 9 | 29 |
| 8 | DBO | 20 | 9 | 2 | 9 | 29 |
| 9 | WII | 20 | 8 | 5 | 7 | 29 |
| 10 | EMM | 20 | 8 | 4 | 8 | 28 |
| 11 | EIN | 21 | 8 | 3 | 10 | 27 |
| 12 | RKC | 20 | 7 | 5 | 8 | 26 |
| 13 | JUT | 20 | 7 | 5 | 8 | 26 |
| 14 | DOR | 21 | 6 | 6 | 9 | 24 |
| 15 | HEL | 20 | 7 | 2 | 11 | 23 |
| 16 | MVV | 21 | 6 | 4 | 11 | 22 |
| 17 | TOP | 20 | 4 | 8 | 8 | 20 |
| 18 | JAZ | 21 | 6 | 2 | 13 | 20 |
| 19 | VIT | 19 | 7 | 5 | 7 | 14 |
| 20 | JAJ | 20 | 2 | 6 | 12 | 12 |
In de vorige editie van de wedstrijd vorig seizoen tegen Jong PSV won ADO Den Haag met 3-2. De Haagse doelpunten kwamen op naam van Waem, Vlak (penalty) en een eigen doelpunt van de Brabanders. Opvallend is dat er van de selectie van PSV in die wedstrijd van vorig seizoen geen één speler, ook niet bij de reserves, vanavond opgesteld was. .
Trainer Peter kon deze niet beschikken over keeper Kilian Nikiema (geselecteerd door Burkina Faso voor de Africa cup) en Jari Vlak (lichte blessure). Keeper Antoine Lejoly en Mylian Jimenez namen hun plekken vanavond in. Verder begon Cameron Peupion die vorige week in de basis stond van de uitwedstrijd tegen TOP Oss dit keer op de bank, Mees Kreekels was zijn vervanger.
Voor de wedstrijd begon werd het bronzen schild voor de beste speler van de tweede periode uitgereikt aan Jari Vlak.
De wedstrijd was vanaf begin af aan spannend voor de supporters die massaal op de wedstrijd waren afgekomen. Na een kans van Jong PSV in de eerste minuut, had ADO al snel de mogelijkheid op een openingstreffer toen scheidsrechter Richard Martens in de zesde minuut de bal op de stip liet leggen, nadat Sylla in de 16 was neergehaald. Van Mieghem die de strafschop opeiste faalde helaas, ook doordat keeper Smolenaars er goed bij zat. Jimenez kwam daarna in de 16e minuut gevaarlijk voor het doel van de Brabantse keeper die de aanval pareerde. Een minuut of wat later kwam ADO op voorsprong toen Reischl na een voorzet van Hokke de bal in de hoek van het doel werkte: 1-0. Even daarna leek PSV de stand gelijk te trekken, maar keeper Lejoly bracht met een zijwaartse duik redding, in de rebound die erop volgde wist Waem de bal weg te werken. In de 27e minuut kwamen de Eindhovenaren dan toch op gelijke hoogte na een ongelukkig gemaakt eigen doelpunt van Hokke: 1-1. Met die gelijkstand werd een klein half uur later de rust ingegaan.
In de rust bleef Kreekels achter, zijn vervanger was Cameron Peupion. Het spel werd naarmate de tweede helft vorderde aan beide kanten slordig en dat resulteerde in veel balverlies. Cameron, Reischl en Hokke konden de mogelijkheden om weer op voorsprong te komen door de stugge verdediging niet benutten. In de 68e minuut voerde Peter nog een wissel door. Jesse Bal werd in het veld gebracht ten koste van Luka Reischl.
Vlak voor het haags kwartiertje bracht Lejoly redding op een geweldige uithaal van de Brabanders.
Nigel Thomas verving Daryl van Mieghem in de 77e minuut. ADO maakte het zichzelf moeilijk en dat resulteerde in een gele kaart voor Sylla en een paar minuten later, in de 85e minuut, in een voorsprong voor Jong PSV door een doelpunt van Robin van Duiven. Jimenez en Rottier werden twee minuten voor de officiële eindtijd vervangen door Finn de Bruin en NIgel Thomas. In de vijf minuten extra tijd waren Bal en Sylla nog bijna bij de gelijkmaker. Ook een vrije trap ver buiten de zestien leverde niets op. De 12.768 toeschouwers zagen ADO de tweede nederlaag van het seizoen lijden.
De volgende wedstrijd staat op 9 januari op het programma. Dan wacht de uitwedstrijd tegen Willem II.

















