support Casper
 
volg adofans.nl op ....
social media links volg adofans op Twitter volg adofans op Facebook volg adofans via RSS Join adofans op linkedin Join adofans op instagram
COMPETITIESTAND
      w g v p
1 VOL 38 26 4 8 82
2 EXC 38 22 8 8 74
3 CAM 38 22 5 11 71
4 ADO 38 20 10 8 70
5 DOR 38 20 8 10 68
6 GRA 38 19 8 11 65
7 TEL 38 17 10 11 61
8 EMM 38 17 5 16 56
9 DBO 38 15 10 13 55
10 JAZ 38 14 10 14 52
11 EIN 38 14 9 15 51
12 RJC 38 13 10 15 49
13 HEL 38 12 10 16 46
14 VVV 38 11 8 19 41
15 MVV 38 10 10 18 40
16 JAJ 38 10 8 20 38
17 TOP 38 8 14 16 38
18 JPS 38 8 6 24 30
19 JUT 38 4 11 23 23
20 VIT 38 11 10 17 4
Prediction League
predictionleague
Bron van dit artikel
AD Haagsche Courant

Datum plaatsing: 10-05-2007 09:25:00

'Toekomst Lex onduidelijk bij ADO Den Haag'



door DENNIS JANSEN
De toekomst van Lex Schoenmaker bij ADO Den Haag is zeer ongewis. De trainer voerde gisteren een gesprek met de clubleiding, maar tot een bevredigende uitkomst leidde dat, vooral voor Schoenmaker, niet. Beide partijen denken nog na over een eventuele functie voor Schoenmaker.

Lex Schoenmaker heeft naar eigen zeggen de toezegging van de club dat hij tot zijn pensioen bij ADO Den Haag kan werken. Over de invulling voor komend seizoen werd gisteren voor het eerst gesproken. De Hagenaar maakt vanaf 2001 deel uit van de technische staf van ADO Den Haag. Hij nam dit seizoen in november 2006 het stokje over van hoofdtrainer Frans Adelaar nadat de IJsselsteiner was opgestapt. Schoenmaker degradeerde uiteindelijk naar de Jupiler League. „Ik heb het idee dat die vijf maanden waarin ADO dit seizoen degradeerde mij zwaar worden aangerekend,” bekent hij.

ADO Den Haag heeft voor de functie van hoofdtrainer inmiddels Wiljan Vloet aangetrokken voor de nieuwe voetbaljaargang. Het liefst blijft Schoenmaker lid van de technische staf, maar de clubleiding laat volgens hem doorschemeren dat daar geen plek is voor het Haagse clubicoon. Schoenmaker: „Piet van der Pol (de algemeen directeur) heeft gezegd dat er sowieso een nieuwe assistent komt en dat het onwaardig zou zijn als ik dan derde assistent zou zijn. Er is overigens niet expliciet tegen mij gezegd dat ik volgend seizoen geen deel uit maak van de technische staf.”

Overigens heeft Marco Gentile, die dit seizoen Jong ADO Den Haag deed en eveneens assistent-trainer was van eerst Adelaar en toen Schoenmaker, nog een doorlopend contract. Maandag zit Gentile met technisch manager Peter Hofstede en trainer Wiljan Vloet om de tafel.

Dat ADO Den Haag met Schoenmaker in de maag lijkt te zitten, wordt bestreden door Piet van der Pol. „Dat is dus volstrekt niet waar,” reageert de algemeen directeur. „Lex Schoenmaker beschikt over veel ervaring en voetbalwijsheid. Daar willen we graag gebruik van maken. Maar dan in een technische functie. We zijn in het gesprek aan het brainstormen geweest, maar willen wel dat Lex een goed gevoel heeft bij zijn functie.” Of die functie in de technische staf van de A-selectie is, kan Van der Pol niet zeggen. „We zijn daarover aan het nadenken.”

Volgens Schoenmaker wilde Vloet hem in het nieuwe seizoen wél in de technische staf. „Die toezegging heeft Vloet gedaan,” zegt Schoenmaker. „In een gesprek heeft hij gezegd dat hij mij er graag bij wil hebben. Voor de ervaring en als clubman.”

Vloet erkent met Schoenmaker gesproken te hebben. „Maar ik heb geen beloftes gedaan. Wel heb ik gezegd dat Lex een vakman is en dat het me prettig lijkt met mensen te werken die ervaring hebben. Ik heb aangegeven dat hij eerst een gesprek met het bestuur moet hebben.”

Overigens ziet Wiljan Vloet af van het voornemen om zijn huidige assistent Michel Vonk mee te nemen naar ADO Den Haag. Vonk zelf had ook wel oren naar een langere samenwerking met de Brabander. „Maar bij bij Sparta bleek het afgelopen seizoen dat Michel en ik dezelfde types zijn. Die versterken elkaar juist, terwijl je iemand moet hebben die spelers een aai of knuffel geeft.”

Wiljan Vloet, die vanavond met Sparta begint aan het eerste tweeluik met NEC om een intertotoplek, zegt ’achter de schermen’ bezig te zijn met de invulling van de selectie van ADO Den Haag voor het nieuwe seizoen.