support Casper
 
volg adofans.nl op ....
social media links volg adofans op Twitter volg adofans op Facebook volg adofans via RSS Join adofans op linkedin Join adofans op instagram
COMPETITIESTAND
      w g v p
1 VOL 38 26 4 8 82
2 EXC 38 22 8 8 74
3 CAM 38 22 5 11 71
4 ADO 38 20 10 8 70
5 DOR 38 20 8 10 68
6 GRA 38 19 8 11 65
7 TEL 38 17 10 11 61
8 EMM 38 17 5 16 56
9 DBO 38 15 10 13 55
10 JAZ 38 14 10 14 52
11 EIN 38 14 9 15 51
12 RJC 38 13 10 15 49
13 HEL 38 12 10 16 46
14 VVV 38 11 8 19 41
15 MVV 38 10 10 18 40
16 JAJ 38 10 8 20 38
17 TOP 38 8 14 16 38
18 JPS 38 8 6 24 30
19 JUT 38 4 11 23 23
20 VIT 38 11 10 17 4
Prediction League
predictionleague
Bron van dit artikel
AD Haagsche Courant

Datum plaatsing: 16-09-2022 09:13:00

Max de Waal: Met al die kansen gaan de doelpunten wel vallen


ADO-spelers zien, ondanks rampzalige start, lichtpuntjes.


ADO Den Haag, Max de WaalVoor ADO Den Haag wacht vanavond de loodzware uitwedstrijd tegen koploper PEC Zwolle. Gezien de resultaten van de voorbije weken lijkt het een kansloze missie, maar er zijn een aantal aanknopingspunten waaraan Dirk Kuyt zich kan vasthouden.
 
 
tekst: Stan Wagtman 
 
"Ik vind bij ons best veel goed gaan", vertelt Dirk Kuyt op het persmoment voorafgaand aan de wedstrijd van vanavond."We hebben genoeg kwaliteit, maar weinig vertrouwen, waardoor het allemaal net niet goed valt. Maar als wij ons ding doen, dan geloof ik erin dat wij een goed resultaat kunnen boeken in Zwolle."
 
Het lijkt een surrealistische gedachte van de Katwijker. Zijn ploeg wacht immers een uitwedstrijd tegen de nog ongeslagen koploper van de Keuken Kampioen Divisie. PEC won dit seizoen zes van haar zeven duels. Het geplaagde ADO zegevierde zelf pas één keer.Daarnaast oogde de Haagse ploeg maandag tegen Jong FC Utrecht (1-1) verdedigend wéér onzeker, aanvallend nauwelijks gevaarlijk en werd spits Thomas Verheydt andermaal amper bereikt. Sinds hij in de hoofdmacht van ADO Den Haag speelt, stond hij nog nooit zo lang droog als nu (vier duels). Allemaal bepaald geen voortekenen die een goed resultaat in Zwolle verraden.
 
 
En tóch is er binnen de club het geloof dat een goed resultaat tegen PEC mogelijk is. Dat heeft volgens Kuyt niet met de tegenstander te maken. Wél met het feit dat ADO de laatste weken volgens hem in wedstrijden juist ook veel dingen goed doet. Resultaten bleven uit, maar zo waardeloos als het er volgens velen uitziet, is het volgens de trainer niet.
 
 
Dat ervaren de spelers net zo. Tyrese Asante vindt bijvoorbeeld dat ADO, ondanks de drie tegengoals in de laatste twee duels, verdedigend gezien beter wordt."We geven steeds minder kansen weg. Natuurlijk krijg je tegen Jong FC Utrecht tóch weer een doelpunt tegen. Maar ik heb het gevoel alsof we een stuk beter staan dan voorheen", zegt Asante.
 
Daarnaast is het doorzettingsvermogen en het karakter een aanknopingspunt, vindt Max de Waal. Zowel tegen Jong AZ als Jong FC Utrecht sleepte ADO dankzij een late goal nog een punt uit het vuur.
Volgens de middenvelder tekent het de kracht van de ploeg."Als het niet lukt, komt er bij ons iets los van: gaat het voetballend niet, dan maar knokkend. En dan blijven we tot de laatste seconde strijden. Dat maakt ons als ploeg sterk. Wij geven nooit op", aldus De Waal.
 
Maar het grootste aanknopingspunt, zit volgens spelers en Kuyt in iets anders: het creëren van (veel) kansen, die ADO cijfermatig gezien inderdaad krijgt. Volgens de statistieken loste ADO dit seizoen van alle ploegen in de Keuken Kampioen Divisie de meeste schoten op doel. Eentje meer dan, juist, PEC. Statistieken zeggen niet alles, maar het toont wel aan dat ADO de kansen dus wel kreeg.
De Waal:"Dat gevoel heb ik in het veld sowieso. Waar het aan ligt dat we de kansen missen? Ik denk dat het komt doordat wij als spelers te graag het team willen helpen en onszelf druk op leggen, omdat we allemaal uit deze situatie willen komen. Daardoor schieten we soms gehaaster of geforceerder, terwijl het beter is om de rust te bewaren. Als we dat meer doen, gaan die doelpunten echt vallen."
 
 
Het belooft vanavond in Zwolle hoe dan ook een hels karwei te worden voor de ploeg van Kuyt. Maar de aanknopingspunten die er zijn, bieden de Haagse club wel hoop.