support Casper
 
volg adofans.nl op ....
social media links volg adofans op Twitter volg adofans op Facebook volg adofans via RSS Join adofans op linkedin Join adofans op instagram
COMPETITIESTAND
      w g v p
1 VOL 38 26 4 8 82
2 EXC 38 22 8 8 74
3 CAM 38 22 5 11 71
4 ADO 38 20 10 8 70
5 DOR 38 20 8 10 68
6 GRA 38 19 8 11 65
7 TEL 38 17 10 11 61
8 EMM 38 17 5 16 56
9 DBO 38 15 10 13 55
10 JAZ 38 14 10 14 52
11 EIN 38 14 9 15 51
12 RJC 38 13 10 15 49
13 HEL 38 12 10 16 46
14 VVV 38 11 8 19 41
15 MVV 38 10 10 18 40
16 JAJ 38 10 8 20 38
17 TOP 38 8 14 16 38
18 JPS 38 8 6 24 30
19 JUT 38 4 11 23 23
20 VIT 38 11 10 17 4
Prediction League
predictionleague
Bron van dit artikel
 ADOfans.nl

Datum plaatsing: 04-04-2000 21:25:00

Hoofdsponsor dreigt op te stappen


Hoofdsponsor Solidium, dat 450.000 gulden per jaar aan ADO Den Haag betaalt, dreigt zich tussentijds terug te trekken


door René Dons
. De Wassenaarse zakenman Ed Maas, geen onbekende in het Zuiderpark, is niet van plan de helpende hand toe te steken.

Den Haag - Het door een nieuwe financiële tegenvaller bedreigde ADO Den Haag hoeft in geval van nood niet op onroerend-goedhandelaar Ed Maas te rekenen. De Wassenaarse zakenman, die met VHS vier jaar hoofdsponsor was van de eerste divisieclub, heeft gisteren al aan de directie van ADO Den Haag laten weten geen helpende hand te zullen toesteken. Niet als investeerder, maar ook niet als hoofdsponsor in het geval dat Solidium vandaag zou besluiten het tweejarig contract met de voetbalclub in het Zuiderpark te verbreken.
ADO Den Haag dreigt opnieuw in de financiële problemen te geraken door het mogelijk wegvallen van hoofdsponsor Solidium, dat de overeenkomst tussentijds kan beëindigen omdat ADO Den Haag er niet in slaagt om dit seizoen bij de eerste negen op de ranglijst te eindigen. Dit zou betekenen dat als er niet op korte termijn een nieuwe hoofdsponsor wordt gevonden, de voetbalclub volgend seizoen met een extra tekort van 450.000 gulden kampt, terwijl men in vergelijking met het huidige seizoen al 1,9 miljoen gulden moet snoeien.
"Ik heb dit voorspeld", stelt Ed Maas. "In de eerste divisie is het bijna onmogelijk om te overleven. De salarissen en de kosten stijgen maar door. Om op een gezonde basis betaald voetbal te kunnen spelen, is de eredivisie absolute noodzaak. Die stap had ADO Den Haag drieëneenhalf jaar geleden kunnen maken. Toen had trainer Mark Wotte een uitstekend plan en ik was bereid om daar de benodigde investeringen (tien tot vijftien miljoen; red.) voor te plegen. Nu is het mijns inziens financieel bijna niet meer haalbaar om de stap naar de eredivisie te maken".
"De gemeente Den Haag wil straks eredivisievoetbal in het nieuwe stadion. Ik hoop dat het ze lukt, want dat is bijna niet meer te betalen. In dat geval moet er een grote investeerder opstaan met veel geld, maar voor ADO Den Haag wordt het moeilijk om dat op eigen kracht nog te realiseren".
De Wassenaarder, die kort geleden praktisch al zijn belangen in de paardensport heeft verkocht, zit het nog steeds dwars dat ADO Den Haag hem tot twee keer toe buiten de deur heeft gehouden. De zakenman was toentertijd, overigens op initiatief van de club zelf, wél bereid om miljoenen guldens in ADO Den Haag te steken. In eerste instantie alleen en later met zijn zakenpartner Paul Schaling. "Destijds zag ik mogelijkheden, maar toen dachten voorzitter John van Ringelenstein en zijn achterban het toch zelf nog wel te redden", aldus de ex-hoofdsponsor.
"Van Ringelenstein heeft de club zes jaar geleden van een faillissement gered. Die eer komt hem toe, maar door destijds investeerders buiten de deur te houden is hij nu medeverantwoordelijk voor de huidige kritieke situatie".

Gemeente


"Dit seizoen is er een tekort van ruim twee miljoen gulden. De club leeft nog bij de gratie van de gemeente. Maar je mag op voorhand toch niet verwachten dat de gemeente volgend seizoen weer twee miljoen gulden bij het exploitatietekort legt?"
"En dan staat er nog een schuld uit het verleden en die is de laatste jaren alleen maar toegenomen. Het financiële gat is groot. Ik had best iets voor het betaalde voetbal in Den Haag willen doen. Maar wel een paar jaar geleden, toen het nog verantwoord was".


Aandelen


"Ik heb uiteraard nog contact met ADO Den Haag", vervolgt de man van VHS. "Ik heb er nog serieus aan gedacht om aandelen te kopen, maar wat zijn die nu waard? ADO Den Haag lijdt al jaren een structureel verlies. Voor een investeerder is het momenteel niet interessant om in de NV ADO Den Haag te stappen. Ik heb maandagochtend contact gehad met directeur Slooters en hem in dat gesprek gezegd dat de club niet op mij hoeft te rekenen. Nu worden er tenminste geen valse verwachtingen gewekt".