support Casper
 
volg adofans.nl op ....
social media links volg adofans op Twitter volg adofans op Facebook volg adofans via RSS Join adofans op linkedin Join adofans op instagram
COMPETITIESTAND
      w g v p
1 VOL 38 26 4 8 82
2 EXC 38 22 8 8 74
3 CAM 38 22 5 11 71
4 ADO 38 20 10 8 70
5 DOR 38 20 8 10 68
6 GRA 38 19 8 11 65
7 TEL 38 17 10 11 61
8 EMM 38 17 5 16 56
9 DBO 38 15 10 13 55
10 JAZ 38 14 10 14 52
11 EIN 38 14 9 15 51
12 RJC 38 13 10 15 49
13 HEL 38 12 10 16 46
14 VVV 38 11 8 19 41
15 MVV 38 10 10 18 40
16 JAJ 38 10 8 20 38
17 TOP 38 8 14 16 38
18 JPS 38 8 6 24 30
19 JUT 38 4 11 23 23
20 VIT 38 11 10 17 4
Prediction League
predictionleague
Bron van dit artikel
Haagsche Courant

Datum plaatsing: 09-10-1990 15:57:00

FC Den Haag is te huur


Het bestuur van FC Den Haag heeft het voornemen om de exploitatie van de voetbalclub uit handen te geven.


De Amsterdamse zakenman Hans van Brussel is thans bezig een ingenieuze constructie te bedenken, waardoor de voetbalclub in de komende drie seizoenen op een sluitende begroting van 3 miljoen gulden per jaar kan rekenen,

Die blauwdruk komt op het volgende neer: Er wordt naast de stichting FC Den Haag een vennootschap in het leven geroepen, die voor de exploitatie van de voetbalclub zorg draagt. Populair gesteld komt het er op neer dat de club voor een periode van drie jaar wordt verhuurd tegen het bovengenoemde garantiebedrag.

Hans van Brussel, ex-uitgever van de Haagse Post en werkzaam in medialand, is een zakenrelatie van penningmeester Jan Toet van FC Den Haag.

Registeraccountant Toet bedacht samen met Van Brussel de constructie, die de continuïteit van FC Den Haag op termijn moet waarborgen. De afspraak was overigens dat Van Brussel op 1 oktober met een uitgewerkt plan zou komen. Die datum is niet gehaald, maar het bestuur van FC Den Haag heeft hem respijt gegeven. In de vergadering van vanavond wordt verder over de voortgang gesproken.



Noodzaak
Het bestuur van FC Den Haag voelt zich min of meer genoodzaakt met anderen in zee te gaan nu de begroting voor de tweede achtereenvolgende maal niet gehaald dreigt te worden. Vorig seizoen kon deze pas kloppend worden gemaakt na de verkoop van Harry van der Laan en Marcel Lindenaar, die samen 970.000 gulden opbrachten.

De begroting voor deze voetbaljaargang is gesteld op 2,9 miljoen gulden. Met name penningmeester Toet is bang dat dit streefbedrag niet wordt gehaald. Het imago van FC Den Haag is er debet aan dat geinteresseerde sponsors nog zeer recent afzegden. Het toeschouwersaantal van gisteren (3300 kijkers kwamen op de 5-1 winst van MVV af) gaf de burger ook geen moed. Het bestuur van FC Den Haag heeft met Van Brussel nog geen afspraken in detail gemaakt. Vanzelfsprekend wil de Amsterdammer wel medezeggenschap in het beleid. Hem zullen dan twee bestuurszetels ter beschikking staan. De huidige bestuursleden van FC Den Haag hebben de bereidheid getoond af te treden, indien naast voorzitter Werkhoven nog twee van hen in een vijfmans bestuurs zitting mogen nemen.

Voor Van Brussel wordt de transactie interessant indien hij jaarlijks meer dan drie miljoen gulden binnenhaalt. Van Brussel is derhalve op zoek naar financiers, die naast de gebruikelijke inkomstenbronnen (recettes, bijdrage KNVB, NOS-gelden, opbrengst uit reclameborden, de inbreng van de shirtsponsor en de bijdrage van de business to businessclub) kapitaal op tafel leggen. Het meerbedrag boven drie miljoen gulden wordt in nog niet vastgestelde percentages gedeeld.


Van Brussel benaderde in zijn jacht op geldschieters onder anderen oudvoorzitter Dé Stoop. "Ik begin hier niet aan", aldus Stoop. "Dat heb ik het bestuur van FC Den Haag óók meegedeeld. De heer Van Brussel is zakenman, maar hij weet niets van het specifieke terrein dat betaald voetbal toch is. De oplossing is in mijn ogen dat er tien mensen een ton neerleggen voor de voetbalclub. Dan heb je een miljoen en dan kun je verder werken."

Aanmodderen
Penningmeester Toet, zeer ontstemd over het feit dat het plan is uitgelekt: "Het huidige bestuur vindt dat we op de goede weg zijn. Maar als je de cijfers op een rijtje zet, is het toch een kwestie van aanmodderen. Dat willen we niet blijven doen. Het is zeker niet onze bedoeling dat we noodgedwongen straks wéér een speler moeten verkopen. Als blijkt dat we straks jaarlijks op een inkomstenbron van drie miljoen kunnen rekenen, dan zit er wel degelijk voortgang in het beleid". "Er is zeker geen sprake van verkoop van de club. Wellicht dat dit plan ook niet lukt, maar dat een variant denkbaar is. Ik vind dat je moet blijven zoeken naar een goede oplossing. Want zo blijven we alleen maar voortmodderen. Het feit dat Van Brussel niet uit de voetbalwereld voortkomt, is voor mij geen probleem. Want wat hebben al die voetballeiders, die van MVV tot PSV, dan tot nu toe allemaal bereikt ?"

Hans van Brussel, momenteel in het buitenland, was niet bereikbaar voor commentaar.