support Casper
 
volg adofans.nl op ....
social media links volg adofans op Twitter volg adofans op Facebook volg adofans via RSS Join adofans op linkedin Join adofans op instagram
COMPETITIESTAND
      w g v p
1 VOL 38 26 4 8 82
2 EXC 38 22 8 8 74
3 CAM 38 22 5 11 71
4 ADO 38 20 10 8 70
5 DOR 38 20 8 10 68
6 GRA 38 19 8 11 65
7 TEL 38 17 10 11 61
8 EMM 38 17 5 16 56
9 DBO 38 15 10 13 55
10 JAZ 38 14 10 14 52
11 EIN 38 14 9 15 51
12 RJC 38 13 10 15 49
13 HEL 38 12 10 16 46
14 VVV 38 11 8 19 41
15 MVV 38 10 10 18 40
16 JAJ 38 10 8 20 38
17 TOP 38 8 14 16 38
18 JPS 38 8 6 24 30
19 JUT 38 4 11 23 23
20 VIT 38 11 10 17 4
Prediction League
predictionleague
Bron van dit artikel
AD Haagsche Courant

Datum plaatsing: 27-07-2011 09:59:00

'ADO kan nog beter'


Radosavljevic gelooft in nieuw successeizoen.


Hij was vorig jaar een van de belangrijke krachten in het succesverhaal van ADO Den Haag. De Sloveense international Aleksandar RAdosavljevic is er aan de vooravond van het tweede Europese avontuur van de Hagenaars zeker van dat het komende seizoen minstens zo succesvol wordt. "De ploeg is aan elkaar gewend, waardoor wij door kunnen bouwen."

 

door Yorick Roos

 

Terwijl de meeste spelers in het vliegtuig naar Cyprus een filmpje kijken op de iPad of een beetje bijslapen, zit Aleksandar Radovaljevic verdiept in een klein boekje. Het is een klein woordenboekje met Nederlandse woorden en zinnen. "Het is nu allemaal nog wat lastig, maar aan het eind van het seizoen spreek ik vloeiend Nederlands," grijnst hij. Dat de Sloveen zich verdiept in de Nederlandse taal is geen toeval. Waar hij in een eerder stadium van zijn loopbaan nog regelmatig van club veranderde, lijkt het onrustige gevoel bij de middelnvelder van binnen verdwenen. "Aan het eind van vorig seizoen heb ik heel bewust mijn contract bij ADO verlengd. Ik voel me goed op mijn plek in Nederland, en dat geldt ook voor mijn gezin. Mijn vrouw en kinderen zijn nu nog in Slovenië, maar komen volgende maand definitief naar Nederland. Dat geeft een hoop rust."

 

Over anderhalve week begint Radosavljevic aan zijn tweede seizoen in Nederland. Zelf is hij redelijk gewend aan het voetbal in de Eredivisie. "Vorig seizoen kwam ik af en toe nog voor verrassingen te staan, moet ik eerlijk zeggen. Het grote verschil? Dat hier heel aanvallend wordt gespeeld. Je ziet het aan de uitslagen, er wordt veel gescoord in de Eredivisie. Het Nederlandse voetbal is niet voor niets zo populair in Slovenië, waar veel van de wedstrijden rechtstreeks worden uitgezonden. Het grote aantal doelpunten is leuk voor de toeschouwers, maar als team moet je proberen daar iets aan te doen. Dat geldt ook voor ADO. Het afgelopen jaar hebben we teveel doelpunten tegen gekregen. Dat moet dit jaar anders. Dat is te voorkomen door het beter neer te zetten. Vorig jaar eindigden we in de subtop, maar qua tactiek waren wij nog niet zover. Daar kunnen wij onze winst op halen."

 

In het proces van volwassenwording is het spelen van Europees voetbal belangrijk voor ADO, meent Radosavljevic. Zelf is hij redelijk gepokt en gemazeld in het internationale voetbal door de drie wedstrijden die hij met Slovenië speelde op het WK in Zuid-Afrika. Veel van zijn ploeggenoten hebben die ervaring niet. "Voor die jongens is dit goed om mee te maken. Tegen Tauras konden ze er een beetje aan wennen, waardoor de nieuwigheid er tegen Omonia vanaf is. Nu gaat het voor ons echt beginnen. Voor ons wordt het belangrijk dat wij hier een doelpunt maken. Wij hebben wel bewezen dat wij het thuis altijd goed doen. Hopelijk kunnen wij het dan volgende week in Den Haag afmaken."

 

Na de vier Europese wedstrijden begint voor ADO en Radosavljevic meteen het nieuwe seizoen. Daarbij lijken de spelers niet te ontkomen aan de vergelijking met het succesvolle afgelopen voetbaljaar. "Het wordt heel zwaar om het afgelopen superseizoen te herhalen," denkt Radosavljevic. "Toch denk ik dat wij dit jaar weer goed mee kunnen komen. De ploeg is aan elkaar gewend, waardoor wij door kunnen bouwen. Natuurlijk hebben wij met het vertrek van Bulykin onze topscorer ingeleverd, maar ik denk dat wij met Lex Immers een prima vervanger in huis hebben. Ik ben ervan overtuigd dat hij er dit seizoen net zoveel kan maken als Bulykin."

 

Liever kou dan hitte
Er was veel over gesproken, maar eenmaal aangekomen op Cyprus werd de selectie van ADO toch nog overvallen door de hitte. Met een temperatuur van dik boven de 30 graden en een hoge luchtvochtigheid lijkt het weer morgen een extra hindernis. "Ik heb een half jaar in Griekenland gespeeld bij Larissa," vertelt Radosavljevic. "Toen viel het nog wel mee. In Rusland, waar ik bij Tom Tomsk speelde ging het in de winter dik onder 0. Zelf speel ik liever in de kou, daar kun je zelf nog wat tegen doen."