support Casper
 
volg adofans.nl op ....
social media links volg adofans op Twitter volg adofans op Facebook volg adofans via RSS Join adofans op linkedin Join adofans op instagram
COMPETITIESTAND
      w g v p
1 VOL 38 26 4 8 82
2 EXC 38 22 8 8 74
3 CAM 38 22 5 11 71
4 ADO 38 20 10 8 70
5 DOR 38 20 8 10 68
6 GRA 38 19 8 11 65
7 TEL 38 17 10 11 61
8 EMM 38 17 5 16 56
9 DBO 38 15 10 13 55
10 JAZ 38 14 10 14 52
11 EIN 38 14 9 15 51
12 RJC 38 13 10 15 49
13 HEL 38 12 10 16 46
14 VVV 38 11 8 19 41
15 MVV 38 10 10 18 40
16 JAJ 38 10 8 20 38
17 TOP 38 8 14 16 38
18 JPS 38 8 6 24 30
19 JUT 38 4 11 23 23
20 VIT 38 11 10 17 4
Prediction League
predictionleague
Bron van dit artikel
AD Haagsche Courant

Datum plaatsing: 25-02-2008 09:40:00

ADO dankt die 'Lange van Zwinkels'



 

Door DENNIS JANSEN
DEN HAAG - Het was schrikken voor Robert Zwinkels bij het ontbijt gistermorgen. Kauwend op een stokbroodje met rosbief brak plotseling zijn kies in tweeën. „In plaats van een uurtje te rusten, ben ik als een speer naar de tandarts gereden. Daar heeft hij er soort kunstkies opgezet. Ik voel er niets van en het ziet er best aardig uit."
 
Een halve dag na de behandeling beet juist FC Omniworld zijn tanden stuk op de doelman in vorm. Door een formidabel optreden van Zwinkels hield ADO Den Haag een punt over aan de confrontatie met de Almeerders, die vooral op basis van de tweede helft meer verdienden: 1-1. „ADO had vroeger die lange Van Vianen, nu heeft het die Lange van Zwinkels,” grapte Peter Boeve na afloop. De trainer van FC Omniworld, die dicht bij zijn eerste uitoverwinning was, doelde op het moment in de 56ste minuut.
Wilco Krimp had zich als Tomba La Bomba in zijn hoogtijdagen solerend een vrije doortocht richting Zwinkels verschaft. Die wachtte en wachtte. „En dat had hij niet verwacht, denk ik,” draaide Zwinkels na afloop het stukje film terug. „Hij schrok een beetje van mijn houding. Dacht dat ik waarschijnlijk sneller zou reageren.”
Zwinkels plukte de bal daarop weg van de voet van Krimp: wég kans, wég overwinning. In het vervolg zou de keeper uit Kwintsheul nog twee inzetten van invaller Reginald Faria onschadelijk maken. „We hadden geluk en we hadden Robert,” bekende Wiljan Vloet, de trainer van ADO Den Haag.
Eindelijk zou het weer eens over voetbal gaan na de week van de waarheid voor de Haagse profclub die de reddingsplannen publiekelijk ontvouwde. Na gesprekken over hypothecaire leningen, aflossingen en schuldensanering verscheen er licht aan het einde van de tunnel en kon er weer over voetbal worden gepraat. Over opstellingen, tactieken en een periodetitel. Die laatste laat nog even op zich wachten. De zevenklapper tegen MVV (7-0) brengt FC Zwolle op voor de vijfde periodetitel op fluweel. Door de remise van gisteravond rest voor ADO Den Haag de strijd om de zesde periodetitel óf een hoge notering in de eindrangschikking.
Ten opzichte van het duel in Deventer een kleine week geleden wijzigde Wiljan Vloet zijn beginopstelling op vier plaatsen, waarvan drie noodgedwongen. Pascal Bosschaart en Lex Immers waren geschorst. Het tweetal werd vervangen door Roel Stoffels en Hans van de Haar (terug van een schorsing). De geblesseerde Mimoun El Kadi werd vervangen door Richard Knopper die in de eerste helft een soepel ééntweetje met Meric had moeten verzilveren.
Anders dan in Deventer begon Geoffrey Knijnenburg daar waar hij zo ongeveer de hele eerste helft van het seizoen startte: op de bank. Op drie invalbeurten volgde twee keer een basisplaats, maar vooral zijn fletse uitvoering tegen Go Ahead werd hem aangerekend door Vloet die (opnieuw) koos voor Wesley Verhoek.
De grillige vleugelaanvaller had zijn basisverkiezing meteen kun rechtvaardigden met een goal in de eerste minuut, maar zijn uithaal verdween in de handen van FC Omniworld-sluitpost Zegers. Verhoek mocht na ruim een half uur de handen toch ten hemel heffen nadat hij een hoge school-aanval via Rankovic, Knopper en Meric koppend tot 1-1 had gepromoveerd. Twintig minuten eerder was FC Omniworld vrij onverwacht aan de leiding gekomen via Diangi Matusiwa. Veel geluk had ADO Den Haag niet. Nog voor de thee kon worden geserveerd zaten twee ADO-spelers al in de kleedkamer: Yuri Cornelisse (25ste minuut) met rugklachten, Daryl Janmaat (40ste) met liesproblemen.
Het vele gewissel bracht formatie van Vloet in de tweede helft helemaal uit evenwicht. Het middenveld, waar Knopper te veel meters moest maken, was een gapend gat geworden. FC Omniworld mocht sprankelen en spelen, maar vergat zich te belonen.