support Casper
 
COMPETITIESTAND
      w g v p
1 RJC 7 6 0 1 18
2 VVV 7 4 2 1 14
3 GRO 7 4 1 2 13
4 CAM 7 4 1 2 13
5 GRA 7 4 1 2 13
6 EMM 7 3 3 1 12
7 ADO 7 3 3 1 12
8 JAZ 7 3 2 2 11
9 DOR 7 2 4 1 10
10 JUT 7 3 1 3 10
11 JPS 7 3 1 3 10
12 EIN 5 2 3 0 9
13 WII 6 2 2 2 8
14 MVV 6 2 1 3 7
15 NAC 7 2 1 4 7
16 HEL 7 2 1 4 7
17 DBO 7 2 0 5 6
18 TOP 6 1 1 4 4
19 JAJ 6 0 1 5 1
20 TEL 7 0 1 6 1
Prediction League
predictionleague
Bron van dit artikel
Haagsche Courant (oud)

Datum plaatsing: 20-06-1967 19:32:00

ADO niet ongerust dat spelers achterblijven


Publiek in Amerika nog niet rijp voor voetbal


Toen een aantal bekende (en onbekende) Nederlandse voetballers zich, geleid door velerlei aanbieding, in het avontuur stortten van, de "wilde" Amerikaanse voetbalbond en over hun verblijf weldra eh wild enthousiaste verhalen inde diverse sportkolommen verschenen, was dat tevens de aanleiding voor geruchten in en rondom het Haagse Zuiderpark. Met grote hardnekkigheid werd beweerd, dat enkele met name genoemde spelers van ADO de trip naar Amerika zouden aanwenden om aldaar op zeker moment voetbalasiel te vragen.


Hebben trainer Ernst Happel en manager Eddy Hartmann na  drie weken ervaring op Amerikaanse voetbalbodem iets van die snode plannen van hun spelers gemerkt? Zegt de heer Hartmann in het Charter House Motel in Boston: "De Amerikaanse stadions zijn enorm groot, er komen alleen heel erg weinig toeschouwers bij voetbal. Dat is niet gezellig. Alleen in Houston, bij de wedstrijd tegen Bangu, waren 18.000 mensen. Ze komen daar echter meer voor de gigantische astrodome dan om een werkelijke voetbalwedstrijd te zien. Het is voor mij lang niet zeker, dat voetbal in Amerika een kans maakt. Het publiek is er nog lang niet rijp voor. Er wordt weliswaar veel geld aan gespendeerd, maar baseball (honkbal) blijft sport nummer één en rugby neemt de tweede plaats in. De voetbalsport komt pas heel veel later. Angst voorspelersverlies heb ik niet. Ik denk, dat ze allemaal blij zijn, wanneer ze weer voet op Nederlandse grond kunnen zetten. Je moet een enorme avonturier zijn om hier te gaan voetballen. De salarissen zijn ook niet zo hoog. Een goede trainer-coach verdient gemiddeld 15 tot 20.000 dollar per jaar. Maar Happel doet het er beslist niet voor. Dat de Nederlandse spelers in Pittsburgh zulke grote auto’s hebben, is niet vreemd. Voor 200 dollar koop je een goede 2ehandse. Paarden zijn duurder. De verhalen in sommige kranten zijn mijns inziens sterk overdreven”.


Is de heer Hartmann tevrederf tot dusver? "Ja, ik meen dat wij met vijf punten uit vijf wedstrijden /tegen internationaal goed aangeschreven verenigingen uit Engeland, het vasteland van Europa en Zuid-Amerika al meer bereikt hebben dan we eigenlijk eerwacht hebben”. "Overigens,de veldenwaarop we hier moeten spelen zijn idioot. In ’t stadion van San Francisco, waar we onze "thuis”-wedstrijden spelen, bevindt zich een zandbak, een verspringbak in het veld. Het "gras” in het stadion te Houston bestaat uit nylon, zeer moeilijk te bespelen. De gemiddelde afmetingen van de velden zijn 90 x 80 m, terwijl lengte en breedtenormaal 105 x 69 behoren te zijn. En de scheidsrechters zijn eenvoudig een ramp. In Houston, tegen Bangu, hadden we een scheidsrechter uit Houston. De man was ongelooflijk partijdig. Hij probeerde alles om ons te laten verliezen. Desondanks wonnen we met 4-2. aT Was er een compleet circus”.


"Twee minuten voor het einde van de wedstrijd tegen Bangu toen Lex Schoenmakers een overtreding beging liep het gehele elftal op onze spelers af. Voorzitter, trainer, masseur en alle reserves renden ’t veld in. Er gebeurde gelukkig niets. Wat dat betreft een eresaluut aan onze spelers. Ze bleven zo koelbloedig als ijspegels. Alleen jammer dat er zoveel geblesseerde spelers hebben. Misschien dat we alsnog een paar extra-spelers uit Nederland laten overkomen”.


ADO zes weken in Amerika: als de gevolgen zich maar niet aandienen inde nieuwe competitie, waarin ADO geacht wordt weer een fris partijtje voetbal weg te geven.