support Casper
 
COMPETITIESTAND
      w g v p
1 RJC 7 6 0 1 18
2 VVV 7 4 2 1 14
3 GRO 7 4 1 2 13
4 CAM 7 4 1 2 13
5 GRA 7 4 1 2 13
6 EMM 7 3 3 1 12
7 ADO 7 3 3 1 12
8 JAZ 7 3 2 2 11
9 DOR 7 2 4 1 10
10 JUT 7 3 1 3 10
11 JPS 7 3 1 3 10
12 EIN 5 2 3 0 9
13 WII 6 2 2 2 8
14 MVV 6 2 1 3 7
15 NAC 7 2 1 4 7
16 HEL 7 2 1 4 7
17 DBO 7 2 0 5 6
18 TOP 6 1 1 4 4
19 JAJ 6 0 1 5 1
20 TEL 7 0 1 6 1
Prediction League
predictionleague
Bron van dit artikel
Haaglanden Voetbal

Datum plaatsing: 19-11-2022 12:08:00

Warming up divisie1: Franken: FC Emmen 021 leuke ploeg om naar te kijken


ADO Den Haag o21heeft maar één doel voor de wedstrijd van vandaag tegen FC Emmen o21en dat is winnen. Met nog vier wedstrijden te gaan staat het team van trainer Giovanni Franken op een zesde plaats met slechts twee ploegen onder zich.


tekst: Glenn Duijzer
 
 
Willem II o21staat na de winst op ADO o21 van vorige week nu op slechts één punt. De tegenstanders van dit weekend, FC Emmen o21, staat op zes punten afstand op de laatste plaats.
 
 
Er staat wel wat druk op deze wedstrijd, deze wedstrijd moet gewonnen worden om niet nog verder in de problemen te komen.
"Wij willen iedere wedstrijd winnen, daar is deze wedstrijd geen uitzondering op. Daar gaan wij als groep ook alles aan doen. Wij willen heel graag deze wedstrijd winnend afsluiten. Ons team is er om de spelers die bij de A-selectie weinig minuten maken, toch in actie te laten komen en jonge talentvolle spelers verder te ontwikkelen richting diezelfde A-selectie. Jesse Reinders is daarvan het voorbeeld."
 
 
Je hebt de beelden van FC Emmen o21ongetwijfeld gezien, wat vind je van de komende tegenstander?
"Het is echt een hele leuk ploeg om tegen te spelen. Ze blijven lekker combineren en hebben een positieve opvatting. Ik kan niets anders zeggen, dat ik het leuk vind om naar ze te kijken. Ze spelen wel heel open door van achteruit te proberen op te bouwen en dat blijven ze ook gewoon doen. Ook al kost ze dat tegentreffers, zal je ze niet snel de lange bal zien spelen als ze onder druk staan. Dat zie ook terug in hun uitslagen die soms wel groot zijn. Als je die uitslagen vooraf ziet, heb je zo je twijfels over de speelwijze. Maar ze blijven opbouwen en ze moeten uit die opbouw hun kansen creëren. Daar liggen voor ons de kansen."
 
 
Het rommelt enorm rondom de club en dan vooral bij de A-selectie. In hoeverre hebben die invloed op de selectie van ADO o21?
"De wedstrijd van afgelopen week had het voor ons voor het eerst impact. We zaten in de kleedkamer toen het bericht naar buiten kwam dat Daryl Janmaat was opgestapt. We proberen al dit soort nieuws weg te houden bij de spelers, maar dat lukte nu niet. De spelers spraken daarover omdat het voor hen ook impact heeft. Je hoort ze dan met elkaar praten over de afspraken die ze met Janmaat hadden gemaakt over hun mogelijkheden na de winterstop. Of dat nu bij ADO Den Haag was of elders. Of deze afspraken nu nog steeds staan. Met die gedachte gingen de spelers de warming-up in. Deze keer had het dus echt effect. Ik let altijd goed op de mentale instelling waarmee de ploeg het veld op gaat. Dit was de eerste maal, dat we niet met juiste mentaliteit het veld opgingen. Ik waar daar wel teleurgesteld over, ook naar mijzelf omdat ik er niet voldoende uit had gekregen. Ik kan best goed tegen mijn verlies, maar dan wel als mijn team alles heeft gegeven."
 
 
Is dat de oorzaak van de 2-1 nederlaag in Tilburg?
"Willem II o21wist dat ze bij verlies zouden degraderen. Die speelde echt op leven en dood. Daar moesten we echt 110% geven. Ze waren echt bloedfanatiek in alle duels. Toen ze scoorden ontplofte het gehele sportpark. Daar konden wij met de gedachte waarmee de spelers het veld opkwamen niet aan tippen. Ze troefden ons op diverse momenten af, dat was niet alleen bij het opstootje na onze treffer."
 
 
Heb je er de afgelopen week iets van gemerkt in de voorbereiding op deze wedstrijd?
"Nee, nu staat het er iets verder vanaf. Nu speelde het meer met leden rondom de A-selectie. Dus niet direct met spelers van ons team. Daryl Janmaat had wel direct invloed op onze spelers. Wij hebben voor ADO-begrippen een rustige week gehad in voorbereiding op FC Emmen o21."