support Casper
 
COMPETITIESTAND
      w g v p
1 WII 28 17 6 5 57
2 RJC 28 15 9 4 54
3 ADO 28 15 8 5 53
4 GRA 28 15 4 9 49
5 DOR 27 12 10 5 46
6 GRO 26 13 6 7 45
7 NAC 28 12 7 9 43
8 JAZ 28 11 7 10 40
9 CAM 27 11 6 10 39
10 EMM 27 11 6 10 39
11 VVV 28 10 9 9 39
12 MVV 27 10 7 10 37
13 HEL 28 9 8 11 35
14 EIN 28 7 13 8 34
15 JAJ 28 7 9 12 30
16 JPS 27 6 7 14 25
17 TEL 28 6 6 16 24
18 TOP 28 7 2 19 23
19 JUT 28 5 8 15 23
20 DBO 27 4 8 15 20
Prediction League
predictionleague
Bron van dit artikel
Haaglanden Voetbal

Datum plaatsing: 16-11-2010 20:45:00

Danny Buijs: 'Iedereen houdt rekening met ADO Den Haag''


Op de eerste speeldag, dat was op 8 augustus in Arnhem tegen Vitesse, was het de laatste maal dat middenvelder Danny Buijs in actie kwam in de hoofdmacht van ADO Den Haag. Toen afgelopen zondag na 64 minuten het bordje omhoog werd gehouden en nummer acht als vervanger voor Dmitry Bulykin erin kwam, was het eindelijk zover.Tekst: Glenn Duijzer
Middenvelder Danny Buijs maakte zijn rentree na veertien weken. Helaas kon ook hij met zijn ploeg niet de gelijkmaker in de laatste minuut voorkomen. Haaglandenvoetbal.nl sprak met Buijs over de wedstrijd, zijn invalbeurt en het ADO Den Haag van nu.

Eindelijk je rentree en dan in de laatste minuut de gelijkmaker. Daar kun je niet tevreden over zijn?

,,Dat is zuur, maar je moet ook reëel blijven. We hebben tegen NEC niet goed gevoetbald en we komen uit een counter op voorsprong. Natuurlijk is het balen, dat we in de laatste minuut die tegentreffer krijgen, maar gezien de wedstrijd was het wel terecht. We moeten natuurlijk niet vergeten dat het voor de meesten die vandaag speelden alweer hun derde wedstrijd was deze week. Daar zit dan die 120 minuten tegen FC Groningen bij. Als je dan de bereidheid en beleving ziet van onze spelers om hier een goed resultaat te behalen, dan is dat in mijn optiek wel een heel groot compliment waard.''

 

Werd de druk in de tweede helft te groot om de voorsprong vast te houden?

,,Ik denk dat je vanaf de kant het nog beter kon zien dat onze krachten langzaam wegvloeiden. In die situatie moet je eigenlijk rustig blijven in balbezit, dat hebben we alleen nagelaten. Dat zou mede door de vermoeidheid kunnen komen. Als je rustig blijft zijn er die momenten waarbij je er uit kunt komen op de counter. Nu waren het merendeels ballen die blind werden weggeschoten. Hierdoor kon NEC blijven komen. Het is extra sneu dat die goal in de laatste minuut viel.''

Jij bent een ervaren speler, juist voor die rustmomenten ingebracht. Dat lukte jou niet, evenals de andere ervaren spelers, die hiervoor moesten zorgen.

,,Ik gaf het net al aan, de meeste spelers die in het veld stonden waren te vermoeid na drie zware uitwedstrijden. Eerst Ajax uit, daarna op de donderdag FC Groningen uit en daarna weer NEC. Wat mij persoonlijk betreft, het was de eerste wedstrijd na drie maanden en ik had het gevoel dat ik met 100 kilo stenen op mijn rug liep. Zo zwaar had ik het in mijn eerste wedstrijd.''

Hoe is het eigenlijk met je? Je zit weer bij de laatste 18 spelers, ben je 100% fit?

,,Ik ben wel fit, maar nog niet wedstrijdfit. Ik heb de afgelopen twee weken meegetraind en met Jong ADO Den Haag meegespeeld. (Buijs speelde maandagavond ook weer mee in het bekerduel tegen Jong Vitesse). Zo moet ik het langzaam en beetje bij beetje weer opbouwen en aan de deur kloppen van de basiself.''

 

Je hebt de afgelopen drie maanden de ontwikkelingen vanaf de zijlijn kunnen bekijken. Is er veel veranderd in die drie maanden tijd?

,,Ik denk dat die veranderingen al in de voorbereidingen zijn ingezet. Helaas verloren we de eerste twee wedstrijden maar toen was het voetbal ook al goed. De sfeer en stemming is echt al sinds de voorbereiding veranderd. Als je dan zondag tegen NEC de bank bekijkt wat daar voor kwaliteit opzit en wat er straks met Zwinkels, Ammi en Rankovic nog aankomt. Dan kan het best wel eens een mooi seizoen worden. We kunnen elkaar scherp houden.''

Er waren nogal wat irritaties over en weer in het veld, was het een vervelende wedstrijd?

,,Ja, het ging er een paar keer eigenaardig aan toe. Bij de dug-out met John van den Brom, met Wesley Verhoek een keer en met Christian Kum. Misschien was de oorzaak de vermoeidheid en dat we daardoor niet ons eigen spel konden spelen. Dat zou een oorzaak kunnen zijn. Ik denk niet dat de tegenstander hiervan de oorzaak is. De afgelopen week heeft daar zeker mee te maken. Hadden we de rust kunnen bewaren, dan hadden we op de counter een beter resultaat kunnen behalen. Dat was misschien niet terecht geweest, maar jammer dan.''

 

Daar hebben de opmerkingen van NEC trainer Wiljan Vloet niets mee te maken gehad?

,,Hahaha, we hebben vandaag helaas niet voetballend het tegendeel kunnen bewijzen. Maar daar kijken wij niet naar. Wij gaan van onze eigen kracht uit. Onze groep is goed bezig, er wordt goed getraind, wat ik dan heb meegemaakt. We staan op een keurige plaats op de ranglijst en daar gaan we alles aan doen om deze positie vast te houden. Ik heb de afgelopen dagen met de beloften meegetraind terwijl de groep vrijdag een hersteltraining had. Ik ben daar dus niet bij geweest. John van den Brom is er ook niet de trainer na om dit soort uitspraken te gebruiken in zijn voorbeschouwing.''

Gezien de reactie van de spelers van NEC na afloop, juichend een ereronde lopen, is dat een gevolg van de nieuwe status van ADO Den Haag?

,,Misschien wel. Als je kijkt naar onze resultaten de laatste tijd zou dat best wel eens mogelijk kunnen zijn. Na de 0-1 in Amsterdam en de bekerwedstrijd wordt er toch anders tegen ADO Den Haag aangekeken. Tel daarbij de overige resultaten bij. Iedereen houd rekening met ADO Den Haag.’’

© Haaglandenvoetbal.nl (TR Media)