support Casper
 
COMPETITIESTAND
      w g v p
1 ZWO 22 17 2 3 53
2 HER 22 15 2 5 47
3 EIN 22 11 6 5 39
4 ALM 23 12 3 8 39
5 VVV 23 10 6 7 36
6 MVV 22 10 5 7 35
7 JAZ 23 10 5 8 35
8 RJC 23 10 4 9 34
9 WII 22 9 6 7 33
10 TEL 23 8 8 7 32
11 NAC 23 9 4 10 31
12 JPS 23 8 6 9 30
13 ADO 23 7 7 9 28
14 GRA 23 7 6 10 27
15 DOR 23 7 5 11 26
16 JAJ 22 5 9 8 24
17 DBO 23 7 2 14 23
18 HEL 23 6 4 13 22
19 TOP 23 6 3 14 21
20 JUT 23 4 5 14 17
Prediction League
predictionleague
Bron van dit artikel
The Longside

Datum plaatsing: 25-04-2008 10:05:00

SUPPORTERS UNITED AGAINST RACISM!
Den Haag is een multiculturele stad met zijn grote diversiteit aan bewoners. In al deze bevolkingsgroepen zijn ADO Den Haag supporters te vinden waarvan velen regelmatig in het stadion komen. De laatste tijd dient zich bij wedstrijden van ADO Den Haag een oud fenomeen aan, het uiten van veelal apengeluiden naar donkere spelers van de tegenstander. Een fenomeen waarvan we dachten dat het niet meer bestond steekt de kop weer op en moet uitgebannen worden! Emotie hoort bij het voetbal net als respect voor de tegenstander. De 12e man van ADO Den Haag is mede beroemd en berucht geworden door de massale steun vanaf de tribunes. Vele tegenstanders kwamen met knikkende knieën naar het Zuiderpark. Nu komen tegenstanders naar ADO in de hoop dat er niet op nationaliteit of huidskleur wordt gescholden.

DIT MOET STOPPEN!

Bestuur, spelers, technische staf, medewerkers, supportersverenigingen en supporterssites roepen iedereen op om te stoppen met het intimideren van de tegenstander d.m.v. apengeluiden en andere op afkomst of huidskleur gerichte beledigingen.

Namens;

Fansupport Den Haag, Fanclub ADO Den Haag, HCF, LSU, supporter- en fansites, Supportershome, sponsors, raad van commissarissen, bestuur, medewerkers, spelers en technische staf van ADO Den Haag.

Enorm bedankt.

Oerwoudgeluiden
Die oerwoudgeluiden moeten stoppen. Die gasten moeten goed begrijpen dat we alleen maar ons zelf er mee duperen. Zo komen we nooit ergens met de club en kan je er op wachten dat we gestraft zullen worden.

Rinus, beheerder Supportershome

Schaamte
Als supporters, maar ook als supportersvertegenwoordigers, schamen wij ons dood voor het feit dat ADO Den Haag inmiddels bekend staat om het racisme (oerwoudgeluiden etc.) en dat we worden verbonden aan rechts extremisme. Wij schamen ons daarvoor naar spelers die hiermee worden geconfronteerd, naar onze eigen spelers, naar andere supportersgroepen en vooral naar onze eigen supporters. Wij zijn Den Haag supporters, wij hebben dit niet nodig om van ons te laten horen. Wij vertrouwen erop dat dit pamflet zal bijdragen aan een ander geluid, een geluid waaruit blijkt wie wij werkelijk zijn; een fanatieke aanhang van een mooie volksclub.

LSU (The Longside United)

Stoer?
“De speler in kwestie gaat hierdoor slechter spelen. We willen shockeren zodat het hele elftal tegen wie we spelen slechter gaan voetballen” Eén van de vele excuusjes om het gedrag goed te praten wat alleen nog bij onze club speelt.Zelden is er een speler slechter door gaan voetballen, indien de betreffende speler dan scoort en/of reageert richting de spelers dan zou dit een reden zijn om de speler te straffen volgens sommige supporters.

Oerwoudgeluiden hebben er aan meegedragen dat een super talent onze club verlaten heeft. Deze speler speelde het liefst een uitwedstrijd dan een thuiswedstrijd bij zijn club en zie hem nu eens schitteren bij FC Twente.

Oerwoudgeluiden? Niks stoers aan en shockeren doet het ook niet meer want door heel het land wordt je erom uitgelachen dat het oh zo grote Den Haag en haar gevreesde aanhang niet verder komt dan een paar kreten van Bokito

Fanclub ADO Den Haag

Groen en Geel
Erger jij je ook groen en geel aan die oerwoudgeluiden van de tribunes? Ja, de hierboven genoemde kleuren zijn de mooiste die er zijn maar die geluiden worden wel in verband gebracht met deze kleuren als het van de tribunes af daalt. Laten we er met elkaar voor zorgen dat dergelijke geluiden tot het verleden gaan behoren.

Fan Support Den Haag

Stadionverboden
Oerwoudgeluiden, racistische spreekkoren, het is totaal niet meer van deze tijd, we gaan ineens terug naar de jaren 70 en 80 lijkt het. Je zet jezelf en je hele club voor schut en neemt een enorm risico voor een jarenlang stadionverbod, want vergis je niet de KNVB pakt dit fors aan met stadionverboden van 3 jaar die wel op kunnen lopen tot soms 5 jaar. Daarnaast zijn er bij ons, helaas, ook al enkele gevallen bekend die gewoon voor dit soort zaken bij de rechter zijn geweest en er ook nog eens vanuit die hoek een boete of taakstraf voor gekregen hebben”.

Koos Roeg, Supporters Coördinator
ADO Den Haag

SUPPORTERS UNITED AGAINST RACISM!