volg adofans op .. volg adofans op Twitter volg adofans op Facebook volg adofans via RSS Join adofans op linkedin
Prediction League
predictionleague
COMPETITIESTAND
      w g v p
1 AJA 34 23 7 4 76
2 FEY 34 21 7 6 70
3 PSV 34 21 6 7 69
4 AZA 34 19 8 7 65
5 HEE 34 18 10 6 64
6 TWE 34 17 9 8 60
7 VIT 34 15 8 11 53
8 NEC 34 13 6 15 45
9 RKC 34 13 6 15 45
10 ROD 34 14 2 18 44
11 UTR 34 11 10 13 43
12 HER 34 11 7 16 40
13 NAC 34 10 8 16 38
14 GRO 34 10 7 17 37
15 ADO 34 8 8 18 32
16 VVV 34 9 4 21 31
17 GRA 34 6 6 22 24
18 EXC 34 4 7 23 19
Bron van dit artikel

AD Haagsche Courant


Datum plaatsing: 13-12-2011 16:48:00

Bij ADO heeft niemand het meer over Van den Brom


Hagenaars presteren onder Steijn bijna net zo goed



Door de zege op Heracles staat ADO Den Haag met nog een duel voor de winterstop op de negende plaats in de eredivisie. De ploeg dankt de opmars onder meer aan een sterke reeks van vier thuisoverwinningen in vijf duels. Daarmee doet de ploeg van Maurice Steijn het vrijwel net zo goed als tijdens het successeizoen 2010-2011.

 

door Yorick Roos

 

Het is bijna een jaar geleden dat de term Europees voetbal bij ADO Den Haag in de mond genomen werd. Na een zwaarbevochten 2-1 overwinning op Willem II op 18 december in een besneeuwd stadion was het Lex Immers die na afloop van het duel stelde dat ADO verder moest durven kijken.

 

"Ik zie niet in waarom wij deze lijn niet door kunnen trekken", stelde de middenvelder bij het ingaan van de winterstop. "Wij moeten durven om onze doelstelling aan te passen en vol voor Europees voetbal gaan."Een paar maanden later vierden tienduizend Haagse supporters de terugkeer van ADO Den Haag op het Europese toneel.

 

Na de wedstrijd tegen Heracles van afgelopen vrijdag werd er door veel mensen een vergelijking gemaakt met die avond. Ook nu won ADO Den haag de laatste thuiswedstrijd voor de winterstop en nestelde de ploeg zich in het linkerrijtje. Opvallend genoeg viel het woord Europees voetbal geen moment en wed er vooral naar de afstand met de onderste drie plekken gekeken en geconcludeerd dat ADO vrijwel veilig is. Toch doet de ploeg het dit seizoen bijna net zo goed als tijdens het afgelopen succesjaar, met slechts vier punten minder na de eerste zestien wedstrijden.

 

De positie in het linkerrijtje zorgt vooral bij ADO-trainer Maurice Steijn voor tevredenheid. De Hagenaar kreeg deze zomer de lastige taak om John van den Brom op te volgen na één van de meest succesvolle seizoen uit de clubgeschiedenis. Ondanks het vertrek van steunpilaren Timothy Derijck, Frantisek Kubik en Dmitry Bulykin, een rommelige start door transferperikelen en een zware reeks uitwedstrijden met weinig punten, doet zijn ploeg het bijna net zo goed als vorig seizoen.

 

"Natuurlijk is dat prettig voor alle mensen die hieraan mewerken", aldus Steijn. "Je weet dat het lastig is om na zo'n succesvol seizoen te beginnen. Als je er dan in het eerste half jaar in slaagt om daar hel dicht bij in de buurt te komen is dat mooi, helemaal gezien het programma wat wij tot nu toe hebben gehad. Van de bovenste negen ploegen hebben wij er halverwege het seizoen al acht uit gehad. Dat wij na zo'n reeks in het linkerrijtje staan is een mooie prestatie."

 

Komende zondag wacht voor ADO Den haag de laatste wedstrijd van 2011. De ploeg van Steijn gaat in Amsterdam op bezoek bij Ajax, waar het vorige voetbaljaargang twee keer van wist te winnen. Door de goede resultaten van de afgelopen weken kijkt Steijn met vertrouwen uit naar de ontmoeting in de Arena. "Wij hebben wel het gevoel dat er tegen Ajax, ondanks een hoop blessures en schorsingen aan onze kant, iets te halen valt. Daar gaan we deze week naartoe werken. PUnten tegen Ajax zou voor ons een prachtig begin van de winterstop zijn."

 







mail dit artikel naar een vriend

Bookmark and Share